Początki naszej firmy jako producenta podzespołów elektrotechnicznych datuje się na 1 marca 1923 roku i jej założycielem jest inż. Stefan Ciszewski. Siedziba firmy zlokalizowana była w Bydgoszczy.
Produkcja od początku opierała się na własnej, oryginalnej myśli technicznej. Asortyment obejmował 1220 urządzeń elektrotechnicznych i artykuły sprzętu elektrycznego. W okresie międzywojennym zakład zaliczał się do największych przedsiębiorstw przemysłu elektrotechnicznego w Polsce.
Powstanie marki Eltra i początki sprzętu radiowego datuje się na 1956 rok, w tym czasie nastąpiły przekształcenia branży elektronicznej w Polsce.
W 1959 r. powstaje pierwszy polski, miniaturowy odbiornik tranzystorowy MOT-59. Od tej pory odbiorniki przenośne stanową znaczącą pozycję w asortymencie Eltry, nigdy jednak nie wyparły całkowicie produkcji podzespołów elektrotechnicznych. Brak kooperantów do podjęcia produkcji podzespołów do radioodbiorników, zmusił zakład do uruchomienia nowego zespołu asortymentowego, m.in. przetwórstwa tworzyw sztucznych i przełączników mechanicznych.
W 1968 wyprodukowano milionowy odbiornik radiowy i zakupiono we francuskiej firmie Isostat licencje na segmentowe przełączniki klawiszowe, które w przyszłości stały się głównym produktem eksportowym przedsiębiorstwa.
W latach 1971–1975 wdrożono do produkcji 12 nowych typów radioodbiorników, a w 1976 roku do seryjnej produkcji weszły kalkulatory elektroniczne serii „Brda”. Wytwarzano wówczas pełną gamę tranzystorowych odbiorników turystycznych nazywanych zazwyczaj imionami żeńskimi. W 1975 roku Eltra wraz z zakładami filialnymi zatrudniała 5 tysięcy pracowników. Radia i Radiomagnetofony eksportowano do Austrii, Jugosławii, Francji, Włoch, RFN, Holandii, Hiszpanii i Szwecji, a podzespoły elektrotechniczne głównie do ZSRR i NRD.
Od 1995 ze względu na konkurencję importowanego sprzętu elektronicznego, Eltra skupiła się na produkcji sprzętu elektroinstalacyjnego, sprzętu Audio i podzespołów dla motoryzacji. W roku 1997 przedsiębiorstwo uzyskało certyfikat systemu zarządzania jakością ISO.
Na początku XXI wieku nastąpił podział grup produktowych na niezależne. Pozwoliło to na lepsze dopasowanie do oczekiwań i potrzeb rynku. W 2005 powstała firma AUDIOX która w pełni przejęła produkcję wyrobów Audio na rynek Polski.
Obecnie firma ma w swoim portfolio około 50 wyrobów audio i zaczyna rozwijać modele związane z odbiorem radiofonii cyfrowej DAB+.
Copyright © 2017 Audiox Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: Strony Internetowe PRO-LINK